odkryj moc bazylii

To popularna przyprawa, po którą chętnie sięgają nie tylko miłośnicy kuchni włoskiej, ale wszyscy ci którzy chcą jeść smacznie i zdrowo. Aromatyczna bazylia to jednocześnie naturalny lek na wiele przypadłości oraz kosmetyk, dzięki któremu walka o utrzymanie skóry w dobrej formie stanie się łatwiejszym zadaniem.

Jak wykorzystać niezwykłą moc tej rośliny?

Bazylia swą popularność zdobyła przede wszystkim jako aromatyczna przyprawa, której korzenny zapach nadaje naszym potrawom wyjątkowego charakteru. Roślina ta jest cennym źródłem garbników, enzymów oraz kwasów organicznych, nie brak w niej również olejków eterycznych, które mogą rewelacyjnie wpływać na ogólny stan naszego zdrowia.

Jak wykorzystać ten dar natury w walce o zdrowie?

Ziele bazylii wśród miłośników medycyny naturalnej zdobyło uznanie przede wszystkim jako środek działający rozkurczowo i wiatropędnie. Ta roślina lecznicza może się świetnie sprawdzić w walce z wirusami oraz bakteriami, z powodzeniem można ją też wykorzystać przy stanach zapalnych.

Warzywa dostarcza sprzedaż warzyw Polmar

Zdrowa dieta, w której bazylia zacznie się pojawiać regularnie, będzie miała korzystny wpływ na nasz przewód pokarmowy i uchroni nas przed wieloma problemami z trawieniem. Jako naturalny lek, jest też bazylia wykorzystywana przy infekcjach górnych dróg oddechowych oraz przy problemach z drogami moczowymi.

zdrowotne-wlasiciwiosci-bazylii

Bazylia może się również sprawdzić jako dodatek do odświeżających kąpieli oraz środek, który pomoże w przypadku problemów z trudno gojącymi się ranami. A co z kosmetycznymi właściwościami tej rośliny?

Jako naturalny kosmetyk, bazylia odgrywa istotną rolę w przemyśle perfumeryjnym, choć wiadomo również, że kąpiele z jej dodatkiem są jedną z najprostszych i najskuteczniejszych metod na poprawę wyglądu skóry.

Poprzedni artykułJak się nie odwodnić podczas treningów
Następny artykułJak schudnąć zimą?