Jak schudnąć zimą?

0
122
jak odchudzać swoje ciało w zimie

Odchudzanie zdecydowanie najłatwiej przychodzi latem. To właśnie wtedy, gdy temperatura powietrza ulega wyraźnemu podwyższeniu, a słońce zaczyna mocno przygrzewać, znajdujesz w sobie naturalną siłę i energię do tego, by rozprawiać się ze zbędnymi kilogramami.

Ze względu na sprzyjającą aurę wszystko staje się nagle łatwiejsze. Nic więc dziwnego w tym, że dieta odchudzająca na zimę wydaje ci się czymś trudnym do przeprowadzenia.

Pora roku a odchudzanie

Zawsze jest jednak dobra pora na to, by zająć się swoją sylwetką i tym samym zadbać o swoje zdrowie. Możesz to zrobić właśnie teraz. Lepszego momentu nie będzie.

Zacznij małymi krokami. Zamiast od razu próbować się przestawiać na samą zdrową żywność, próbuj każdego tygodnia wprowadzić jeden zdrowy nawyk do swojej codzienności. Pierwszym może być picie wody. Jeżeli bowiem wciąż na co dzień zaspokajasz swoje pragnienie sztucznymi soczkami lub gazowanymi napojami, jak najszybciej powinieneś z tego zrezygnować.

Takie produkty są wypakowane cukrem, konserwantami i sztucznymi barwnikami, a przy tym nie potrafią nawet porządnie nawodnić organizmu. Od razu zastąp je zwykłą wodą. Dieta na zimę powinna też obfitować w różnorodne napary i herbatki, które będą rozgrzewać twoje ciało od środka. Pamiętaj tylko o tym, by nie dodawać do nich cukru i to pod żadną jego postacią. Miód uchodzi niby za zdrowy produkt, ale w rzeczywistości on również zostaje rozłożony w organizmie na cukry proste, które przyczyniają się dość szybko do wzrostu wagi.

Napary możesz natomiast spokojnie uzupełniać sokiem z cytryny, cynamonem, kardamonem lub imbirem. Znakomicie rozgrzeją cię one podczas tych najmroźniejszych dni. A przy okazji pobudzą metabolizm, pozwalając ci szybciej chudnąć.

O ile jeszcze dieta na zimę może okazać się łatwa do utrzymania, tak na pewno spory problem będziesz mieć z ruchem. No bo jak tu zmusić się do wyjścia na zewnątrz, gdy temperatura spada poniżej zera? W takim wypadku zawsze pozostają ci domowe treningi. One też znakomicie wpływają na ciało, jeśli tylko są wykonywane regularnie.

Zdrowe warzywne produkty użyte w diecie zostały dostarczone przez:

Poprzedni artykułOdkryj moc bazylii
Następny artykułTechniki relaksacyjne i ich znaczenie w terapii logopedycznej